Tesisat Bakım, Onarım ve Montaj Hizmetleri

Tesisat, evinizde yer alan herhangi bir boru, tesisat armatürü veya cihazın sabitlenmesi veya bozulanın tamiri ile ilgili işleri kapsamaktadır. Tesisat hizmeti, bulaşık makineleri ve çamaşır makineleri gibi cihazların kurulumunu içermez; ancak zaman içinde sıhhi tesisatçılar bu tarz makinelerin kurulumunda görev almaya başlamışlardır.

Tesisat Bakım, Onarım ve Montaj Hizmetleri

Mevcut bir binaya yapılacak yenileme çalışmaları durumunda, ek bina çalışmalarının veya genişletmelerin gerekli izinlere sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, orijinal ve ilave yeraltı kanalizasyon boruları için tesis edilmiş bir kanalizasyon planı olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Mümkünse, güvenilir bir tesisatcı ile temasa geçmelisiniz. Doğru tesisatçıyı bulmanın bir başka yolu, birçok tesisat hizmeti veren tesisatçının yer aldığı internet sayfalarını ziyaret etmektir. Tesisat hizmeti düzgün bir şekilde yapacak birini bulmak özellikle evinizin tesisatları için de önemlidir. Sıhhi tesisat hizmeti, örneğin yeraltı işlerinin onarılması, düzeltilmesi veya yönetmeliklere getirilmesi gerektiğinde çok pahalı olabilir.

Lider Tespit

İzin ve benzeri konularda gerekli bilgileri aldıktan sonra, bir sonraki adım bir inşaatçı veya müteahhit ile konuşmaktır. Sıfırdan inşa ediyorsanız, müteahhit genellikle lisanslı bir tesisat yüklenicisini zaten bilecektir. İşleri düzenlemek için en iyi ve en uygun yolları bilecektir. Temel ev tasarımının zaten göz önünde bulundurulduğunu varsayarak. Kullanılacak boru tipi (yani bakır veya plastik). Sıcak su sistemi dahil olmak üzere çeşitli seçenekleriniz hakkında müteahhit ve tesisatçıya danışmak isteyebilirsiniz. Isıtma sistemi, olukları ve iniş boruları ve benzeri gibi tadilat yapıyorsanız, fikstürlerin nerede konumlandırılacağını düşünmeniz gerekebilir. Bir ebeveyn banyosu ekliyorsanız, tasarım aşamasında bir sıhhi tesisat hizmeti almak her zaman akıllıca olacaktır.